Loading
Nostalgic dumpling soup

I call it sometimes as a “refrigerator soup”. So if you’re keen to clean up your refrigerator from the veggies then this soup is perfect for that. Just throw veggies into a pot and make soup out of them. Every time it can be different and new! Also I like to keep some frozen veggies in my freezer, so if I feel like to make a dumpling soup, I have all the ingredients ready to take. It’s super easy and healthy soup that reminds me good memories as it’s the soup that my beloved granny used to make me.

For 4 portions you need:

 • 2 potatoes
 • 300 grams of frozen mix of veggies (whichever you like)
 • 1 handful of fresh dill, chopped
 • 1 L water
 • 1/2 tsp salt
 • sprinkle of pepper

For the dumplings

 • 3 tbsp flour
 • 1 egg
 • 1 tbsp butter or oil
 • sprinkle of salt and pepper
 • sprinkle of ground turmeric

Tip! Use the flour you like the most or experience with new tastes and try to make this soup even more healthier. For example you could make it gluten-free by using buckwheat flour and chickpea flour. These flours can taste a bit strange if you haven’t used them before. But you could ease in and try combo like 1 tbsp white flour, 1 tbsp buckwheat flour and 1 tbsp chickpea flour. Just experience and have fun.

For the soup base, boil water. Wash and peel the potatoes. Chop potatoes into cubes. Boil potato cubes in the boiling soup base water until they’re getting softer. They still should be a bit hard. Add frozen veggies and salt, pepper into boiling soup base. You can heat up or defrost veggies before if you want to fasten the boiling process.
If all veggies are getting soft then start adding the dumplings. Just few minutes before you turn off the heat.

You can make dumpling mixture while the soup base is boiling or before starting to make soup. Just whisk an egg in a small bowl or cup with a fork. Add salt, pepper, turmeric, oil or melted butter, and flour. This mixture should be really thick and it usually is stuck on your fork.

Take a teaspoon and let it heat up in a soup for a few seconds, so the dumplings won’t be stuck on a spoon. Take a spoonful of dumpling mixture and put the spoon with a mixture on it into a boiling soup. Dumpling should fall of after being a few seconds in a hot soup. Repeat activity until you finished with the mixture. Add fresh dill into the soup, cover it with a lid and let the soup boil another 1-2 more minutes. Turn off the heat, enjoy it with sour cream.

This soup is vegan and gluten free if you don’t use sour cream as an additive and you replace white flour with buckwheat and chickpea flour.

♥   ♥   ♥

KLIMBISUPP

Klimbisupiga on küll nii, et kas sa seda armastad või vihkad. Mina olen see armastaja tüüp. Lisaks tervislikkusele pulbitseb ses supis minu jaoks palju nostalgiat, sest see oli supp, mida mu kallis vanaema meile tegi. Iga kord tegi ta kaks suppi, mu õele tangudega ja mulle klimpidega. Vastavalt meie maitse eelistustele, järelikult need supid olid täis armastust, et kahe erineva supi tegu alati ette võeti. Ma hoian ikka sügavkülmas tagavara juurviljade segu, et kui tuleb ühe kosutava supi isu, oleks koostisosad kiirelt võtta. Kurkumi ja erinevate jahude segamine minu retsepti klimpides on küll uudne lähenemine, kuid klimbisupp jääb ikka klimbisupiks.

Toidukord Lõuna, Õhtusöök, Supp
Köök Eesti, Taimetoit, Vegan
Valmistamise aeg 10 minutes
Küpsetamise aeg 20 minutes
Aeg kokku 30 minutes
Portsjonit 4 people
Autor bearandplants.com

Koostisosad

 • 2 kartulit
 • 300 g külmutatud juurvilju omale sobiv segu
 • 1 peotäis värsket tilli hakitud
 • 1 L vett
 • 1/2 tl soola
 • veidi pipart

Klimpide jaoks

 • 3 spl jahu
 • 1 muna
 • 1 spl võid või õli
 • veidi soola ja pipart
 • lusikaotsaga jahvatatud kurkumi

Juhised

 1. Supi põhja jaoks keeda vesi. Pese ja koori kartul ning lõika see kuubikuteks. Lisa need keevasse vette ja keeda kuni kartul on enam-vähem pehme, kuid samas ikka veel toores (umbes 5 minutit). Lisa külmutatud juurviljade segu, need võid ka ennem üles sulatada nt kuuma vee all. Viimaks maitsesta soola, piraga. Lisaks soolale ja piprale võid lisada endale meelepäraseid maitseid või puljongikuubiku. Kui on isu idamaiste maitsete järele, miks mitte lisada veidi karrit. Kui supp hakkab valmis saama, lisa sisse klimbid.
 2. Klimbid võid valmistada enne supi keetmist või siis kiirelt supi keetmise ajal. Selleks klopi muna väikeses kausis või kruusis kahvliga. Lisa sool, pipar, kurkum, õli või sulatatud või ning jahu. Segu peaks tulema üpris tihke ja kleepuv, nii et on pigem raske segada. Vastavalt oma maitsele ja muna suurusele võib ka jahu kogus erineda. Klimbid tulevad kohevamad kui tainas ei ole liiga kõva, seega ära liialda jahuga. Kuid kui tainas liiga vedelaks jätta, siis ei pruugi klimp koos püsida.
 3. Klimpide keetmine. Võta teelusikas ja pista ta mõneks sekundiks kuuma supi sisse. See aitab klimbil paremini lusika küljest lahti lüüa. Võta teelusikaga klimbitainast ja aseta lusikas uuesti kuuma supp, oota mõni sekund kuni klimp lusika küljest lahti lööb. Kui ei löö, aita veidi lusikat raputades kaasa. Korda tegevust kuni tainas on otsas. Lisa suppi värske till ja kata supp kaanega. Lase klimpidel keeda u 2 minutit ning seejärel ongi supp valmis. Serveeri hapukoorega ja naudi!

Tähelepanekud

Kasuta klimpide tegemisel omale meelepärast jahu. Kui oled uute maitsete otsingul ja eelistad gluteeni vabu klimpe, siis kasuta näiteks tatrajahu ja kikkerhernejahu. Kuna need jahud on üpris tugeva maitsega, siis võid algul segada nad nisujahuga nt suhtele 1:1:1 Igat erinevat jahu 1 supilusikas.  Katseta erinevate jahudega ja avarda oma maitsemeeli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top