Loading

It’s the end of the summer and it’s time put your veggies and herbs into a jar. In the spring I just placed too many basil seeds in the ground. Now I had to find a way how to preserve them. I have tested to froze basil and to dry it. Both ways are great, but I really suggest you to try the third way- to preserve basil in oil and salt. It’s super easy way to preserve the great tastes of basil all year long. Basil is called “king of herbs”. It leaves compose of several health benefiting essential oils such as eugenol, citronellol, linalool, citral, limonene and terpineol. These compounds are known to have anti-inflammatory and anti-bacterial properties. Beside that fresh basil contains vitamin A and vitamin K and a good amount of minerals like potassium, manganese, copper, and magnesium.

  • 1 big bowl of basil leaves
  • 2 tsp sea salt
  • olive oil
  • one small jar where

Fistly wash the basil leaves, then slice them into small pieces with a knife or with a food processor.

Tip! It’s okay if some parts of basil stem gets in the mix with leaves. But try to avoid blossoms, because they give bitter taste.

The idea is to layer all the ingredients. First of all thinly layer some salt over the jar bottom, then add olive oil and basil leaves. Then repeat everything until jar is full. Close jar tightly and preserve it in the fridge. Once you’ve open it, try to use it quite quickly. So if you’re not a big basil fan try to use smaller jars.

Tip! Watch that all the basil is covered with olive oil. Don’t leave room for the air in the jar.

Tip if you are raising basil. The more flowers are produced, the less sweet the leaves become. Recommendation is to pinch off the flowers before they actually become flowers. If you pinch the stem, the two leaves will become main stems, so you can keep making the plant more bushy as you trim it. this way you can get fresh basil all summer long.

Mission: basil into a jar!

Processed with Snapseed.

Processed with Snapseed.

Eesti keeles:

Kuidas säilitada basiilikut

Sügise lähenedes on aedades valmis saanud erinevad viljad ning maitsetaimed. See tähendab, et on aeg mõelda nende hoiustamisele. Tahaks neist ju võtta maksimumi ning meenutada suve maitseid ka keset külma talve. Basiiliku säilitamiseks on mitmeid viise, näiteks sügavkülmutamine või kuivatamine. Kuid antud soovituses jagan sinuga basiiliku säilitamist õlis ja soolas. Olen avastanud, et just nii on teda mugav kasutada ja ka maitsed säilivad suurepäraselt. Basiilik ei ole ainult maitsev, tal on ka mitmeid häid omadusi. Näiteks sisaldavad lehed õlisid, mis aitavad organismil võidelda põletike ja kahjulike bakteritega, lisaks värske basiilik sisaldab A vitamiini, K vitamiini ning mineraale nagu kaalium, mangaan, vask ja magneesium. Ega ilmaasjata ei kutsuta basiilikut maitsetaimede kuningaks!

  • 1 suur kauss basiiliku lehtesid
  • 2 tl meresoola
  • oliivi õli
  • üke väike purk

Kõigepealt loputa basiiliku lehed, nõruta kuivaks. Seejärel tükelda nad väikesteks tükkideks kas noaga või köögikombainis..

Tip! Ka mõned basiiliku varred võivad eksida koos lehtedega segusse, sellest pole midagi. Kuid basiiliku õied soovitan eemaldada, sest need teevad tulemuse kibedaks.

Purki täida kihiliselt, kõigepealt aseta põhja õhuke kiht soola, siis kata sool õliga ning seejärel tükeldatud basiiliku massiga. Korda kihte kuni purk on täitunud. Ära soolaga liialda, muidu tuleb liiga soolane. Sulge purk õhukindlalt ja aseta külmikusse. Nii säilib basiilik üle talve. Kui sa purgi juba avanud oled, siis see enam nii kaua ei säili.

Tip! Jälgi et basiilik oleks üleni kaetud õliga, ära jäta purki ruumi õhule- nii säilib ta paremini.

Tip basiiliku kasvatamisel. Mida rohkem õisi on su basiilikul, seda vähem magusamad maitsevad lehed. Seega näpista ära õied enne kui nad hakkavad õitsema. Kui sa näpistad varrest (lehtede kohalt), siis hakkavad murdmise kohast arenema topelt varred. Nii saad kujundada viljakate lehtedega basiiliku põõsa ja nii jätkub basiilikut terve suvi läbi! Varrest võid basiilikut näpistama hakata juba siis kui ta on esimesed lehed moodustanud. Kui see jutt jäi segaseks siis kirjuta mulle ja katsun paremini juhendada:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top