Loading

IMG_1681

If you happen to have in a freezer ready made puff pastry, then there isn’t any easiest recipe in the whole world for all the pie lovers. I’ll always keep at least one package extra in my freezer, if I need salty or sweet pie- puff pastry always helps. It’s the rhubarb season at the moment, so this pie was definitely in my to do list. My friend made recently tarte tatin with apples, but instead of apples I just picked some fresh, young and juicy rhubarbs. Tarte tatin is pie that is turned upside down, so the bottom of the cake will be finally on the top. In this recipe you’ll find caramelised rhubarbs that are absorbed into crisp pie crust- end result is just mouth watering!

For one round cake for 8 people:

  • 500 g puff pastry
  • 3 stalks of rhubarb
  • 1,2 dl sugar (1/2 cup)
  • 100 g butter (1 stick)

Tip! Use definitely cake mould that is well fixed and doesn’t leak.

Slice the rhubarbs into small slices. In low temperature caramelise rhubarb, sugar and butter. Stir it occasionally and heat it until everything is caramelly. It takes about 15 minutes (it depends of the heat). Be careful and don’t burn mixture.

Spread the cake mould with thin layer of butter, pour the rhubarb mixture on the bottom of the mould. Cover it with even layer of puff pastry.

Tip! You don’t have to make the pastry cover too beautiful because finally it will be on the bottom anyway.

Bake it about 20 minutes with 220C.

If pastry is golden and crisp, take the cake out and turn it upside down on the plate. Now it’s ready!

Enjoy!

IMG_1676   IMG_1612

Eesti keeles:

Rabarberi tarte tatin

Tarte tatin on eesti keeles tagurpidi kook, mis tähendab et kui kook on valmis, siis kummutatakse ta tagurpidi. See mis oli põhjas, hakkab hoopis kaunistama kooki. Kui sa kasutad valmis tehtud tainast, siis on selle tegu imelihtne. Mina hoian alati sügavkülmkapis tagavaraks seda tainast, et kiirelt küpsetada maitsvaid pirukaid. Hetkel on rabarberihooaeg ja leian, et oleks lausa kohatu nendest esimestest suvekuulutajatest mitte kooki teha. Rabarberi asemel võib selle koogi puhul tegelikult ka kõiki teisi puuvilju kasutada, seega on see retsept hea kogu suveks. Tuleb ainult vastu võtta mida aed pakub. Head küpsetamist kõigile!

Ühe ümmarguse koogivormi jaoks läheb vaja:

  • 500 g pärmi-lehttainast
  • 3 parajat rabarberi vart
  • 1,2 dl suhkrut
  • 100 g võid

Võta tainas sügavkülmast sulama umbes 2 h enne küpsetamist.

Tip! Kasuta kindlasti koogivormi, mis ei tilgu kuskilt läbi. Sobib ideaalselt ka koogivorm, mis ei käi lahti.

Koori ja tükelda rabarberid 1 cm suurusteks viiludeks. Aseta pannile rabarberi tükid, suhkur ja või.Madalal temperatuuril karamelliseeri kõik koos, aeg-ajalt sega. See võtab aega umbes 15-20 minutit kuni kõik on kuldne segu. Jälgi, et segu kõrbema ei läheks. 

Määri koogivorm kokku võiga, vala vormi põhja rabarberi segu ja aseta peale tainas. 

Tip! Sa ei pea taigna vormimisega väga vaeva nägema, peaasi et ta kataks ühtlaselt. Ümber keeratult on taigna pealmine osa all nagunii.

Küpseta 20 minutit 220C juures, kuni tainas on ühtlaselt kuldne.

Peale ahjust võtmist kummuta pirukas serveerimisalusele ja valmis ta on!

Veel maitsvama magustoidu saad kui serveerid seda vaniljekastme või jäätisega.

Kena rabarberi hooaega!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top