Loading

You don’t have to worry anymore that you’re cinnamon rolls won’t turn out, because here’s a recipe that will make you the queen of cinnamon rolls. You can be creative and roll or twist this dough, but one advantage cinnamon buns has- they are more moist and fluffy than just cinnamon rolls. If you haven’t tried them before, then now’s the time. This recipe has travelled a lot and finally it reached to me, I am so thankful for that. I got it from my Swedish friend, who got it from her granny. I love that this recipe is timeless.

For 20 cinnamon buns you’ll need:

 • 50 gram yeast or 16 grams of dried yeast
 • 150 grams butter
 • 5 dl milk
 • 0,5 tsp salt
 • 1,5 dl sugar
 • 2 tsp baking soda
 • 15 dl flour

For cinnamon spread:

 • 30 g ground cinnamon
 • 1,5 dl sugar
 • 100 g butter, room temperature
 • 1 egg for brushing
 • almond chips and icing sugar for decoration

Tip! 10 grams of fresh yeast=1 tsp of dried yeast =3,3 grams of dried yeast= 5 ml of dried yeast.
Easy to remember! The rule of thumb is dividing or multiplying the amount of yeast by 3.
10/3=3,3
It means that 10 g of fresh yeast is 3,3 g of dried yeast. And vice versa.

INSTRUCTIONS:
Slice little cubes from the butter (it helps butter melt easier). Warm up the milk with sugar, salt and butter cubes until the butter and yeast is melted. Don’t boil it. The temperature for liquid has to be your body temperature. If it’s too warm, cool it down before using. Otherwise you’ll destroy the yeast. Mix yeast together with warm milk mixture.

Tip! For the quickest result. For dried yeast the temp of liquid should be around 40°C (104°F) and for processed yeast it could be 37 °C (98.6°F)

Mix together half amount of the flour (about 7 dl) and baking soda.

Sieve flour into the liquid mixture. Mix it well until everything is combined.

Cover the dough bowl with a handful of flour (then it won’t get stuck into the lid). Then cover it with towel or lid.

FIRST RAISING
Place the dough aside to the warm place and let it rise about 40 minutes.

Cover the table with other half of the flour; start kneading the dough on the table by adding more flour into the dough step by step. Don’t use more flour, rather less is better. (Maximum flour amount for this recipe is 15 dl). Knead the dough about 5 minutes with your hand. If it gets stuck into your hand, add more flour and stop kneading after 5 minutes at the point when dough is not that sticky.

If you’re done with kneading, start rolling the dough.
Tip! Don’t roll the dough too thin; it should be at least 1 cm thick to make fluffy rolls. See how to make cinnamon buns from the photos.

Mix together the filling ingredients and cover the dough with it.

SECOND RAISING
Let the buns rise for another 15-30 minutes.

Brush the buns with whisked egg.

Bake 225C 7-10 minutes. Bigger buns needs to bake about 10 minutes. Smaller ones 7 minutes.

Tip! There is a difference between active dried yeast and instant dried yeast. If you’re using active dried yeast you should melt yeast in warm liquid. If you’re using instant dried yeast then you don’t have to melt it in liquid, it’s enough to mix it just with flour. Read how to use instant dried yeast from here.

 

Eesti keeles

Iga päev on pühapäev, kui sa valmistad kaneelisaiu. Kaneeli lõhn ei jäta kedagi külmaks ja kaneelisaiad ei jäta kellegi kõhu tühjaks. Sa ei pea enam otsima, et kust leida alati hästi toimivat kaneelirullide retsepti, sest see on kirjas nüüd siin. See retsept on rännanud palju, et minuni jõuda ja ma olen tänulik, et see lõpuks minuni jõudis. Sain selle rootsi sõbrannalt, kes sai omakorda retsepti oma vanaemalt ja nüüd on see siin pidulikult kirjas. Minu uus lemmik retsept, sest see toimib alati! Sa võid vorpida nii rulle kui krunne taignast, kuid krunnide eelis on, et nad tulevad mahlasemad ja kohevamad.

Umbes 2 pannitäit kaneelirulle ehk 20 tk:

Tainas

 • 50g presspärmi või 16g kuivpärmi
 • 150g võid
 • 5 dl piima
 • 0,5 tl soola
 • 1,5 dl suhkrut
 • 2 tl küpsetuspulbrit
 • 15 dl jahu

Kaneelimääre

 • 30 g jahvatatud kaneeli
 • u 1,5 dl suhkrut (suhkru kogus vastavalt soovile)
 • 100 g võid, toatemperatuuril
 • 1 muna määrimiseks
 • mandlilaaste kaunistamiseks
 • 1 dl tuhksuhkrut kaunistamiseks

Tip!
10 g värsket pärmi= 1 tl kuivatatud pärmi =3,3 g kuivatatud pärmi=5ml kuivatatud pärmi.
Lihtne meelespea! Et saada teada kuivpärmi ja värske pärmi suhe, siis see on alati 3. See tähendab, et tuleb jagada või korrutada kolmega
10/3=3,3
10 g värsket pärmi on 3,3 g kuivatatud pärmi.

Tükelda võist väiksed kuubikud (see aitab kiiremini võil sulada). Soojenda piim koos, suhkru, soola ja või kuubikutega. Soojenda kuni või on sulanud. Katsu mitte keema lasta segu, sest pärast peab nagunii maha jahutama. Segu peab olema kehatemperatuuriga üks ehk siis käesoe. Kui see on liiga kuum, siis lase tal jahtuda (liiga kuum vedelik tapab pärmi ja liiga külm ei lase pärmil aktiveeruda). Kui vedelik on saavutanud umbes 40C, siis sega sisse pärm. Lase pärmil lahustuda.

Mõõda välja 15 dl jahu. Ära kindlasti ületa seda kogust antud retseptis toodud koguste juures. Sega pool jahu kogusest (7dl) kokku küpsetuspulbriga. Sõelu jahu ja küpsetuspulbri segu kokku pärmiseguga, kasuta selleks suurt kaussi. Sega korralikult läbi. Segu peaks tulema pigem raskesti segatav, kui jahu on liiga vähe, lisa juurde.

Puista taigna peale veidi jahu ja kata käterätiga. Aseta sooja kohta, kus ei oleks tõmbetuult.

ESIMENE KERKIMINE:
Lase taignal soojas kohas kerkida u 40 minutit. Kerkimise kiirus sõltub sellest kui soe on kerkimise koht. Kui kerkimise koht on soojem kui keskmine toatemperatuur (radikas või päiksepaisteline koht), siis see on umbes 27 kraadi ja võtab 40 minutit aega. Jälgi, et tainas kerkiks umbes kahekordseks.

Tip! Mina kasutan kerkimiseks oma ahju sulatamise režiimi, see on 30 kraadi ja kergitusaeg umbes 30 minutit.

Kata laud ülejäänud jahuga. Alusta sõtkumist kerkinud taignaga. Sõtku jahu taignasse samm sammult. Sõtku tainast kokku umbes 5 minutit. Kui tunned, et kõike jahu ei ole vaja lisada, siis võid vabalt jahu järgi jätta. Kui kogu jahu on sisse sõtkutud, siis lõpeta sõtkumine ajahetkel, kui tainas ei jää käte külge kinni. Kui liiga hoogu satud sõtkumisega, siis on oht, et tainas jääb jälle käte ja laua külge. Pole hullu, puista jahu juurde ja proovi uuesti õigel ajal sõtkumine lõpetada.

Rulli tainast ristkülik.
Tip! Jäta tainas umbes 1 cm paksuseks, see jätab rullid piisavalt kohevaks ja pehmeks.

Sega omavahel kaneelimäärde koostiained ja kata tainas sellega. Võid vorpida neist kaneelirullid või krunnid. Vaata fotodelt kuidas ma tegin kaneelikrunne. Krunnide eelis on, et nad jäävad mahlasemad ja ei kuiva nii ruttu ära.

TEINE KERKIMINE
Lase krunnidel/rullidel panni peal kerkida veel 15-30 minutit. 

Enne ahju panemist määri rullid üle lahtiklopitud munaga. Kaunista mandlilaastudega,

Küpseta keskmisel siinil 225C juures 7-10 minutit, olenevalt kaneelirulli suurusest. Väiksemad saiad tahavad 7 minutit, kuid suuremad 10 minutit.

Kui krunnid on jahtunud, lisa tuhksuhkrule 1 tl külma vett. Sega ühtlaseks ja nirista üle krunnide.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top